Saat Yükleniyor...

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/dermac/header_blok.php on line 176
Efsane Başkanımızı UNUTMADIK!
Tarih : 2012.09.18  22:30:28
19 Eylül 2003… şüphesiz Dersim`de, spor tarihinin yaşadığı en acı gündür. Çünkü o gün koca bir kent ölüm sessizliğine bürünmüş ve şehrin takımı Tunceli Gençlerbirliği Spor öksüz kalmıştı.


Tuncelispor`un ardından ,Dersim`de sporu tekrardan canlandıran,kentin bir profesyonel takımının olmasında büyük rol oynayan efsane başkan Yaşar Arslan`i kaybettiğimiz kara gündün bahsediyoruz.

06.07.1959 tarihinde Dersim`de doğan efsane başkan Yaşar Arslan,liseyi bitirdikten sonra, Gaziantep Eğitim Fakültesi matematik bölümünü kazandı. Üniversiteyi bitirdikten sonra istanbul `a yerleşen efsane başkan,1987 yılında tanıştığı Beyhan hanım ile hayatını birleştirdi.Ve mutlu bir evliliğin ardından 2 çocuk sahibi oldu.Daha sonra Gizem Tur şirketini kurarak iş hayatına başladı.

Ardından Dersim`in spora özlem duyduğu yıllarda, büyük katkı sunarak Tunceli Gençler Birliği Spor Kulübünü kurdu.1999 ve 2003 yılları arasında Tunceli Gençlerbirliği Spor Kulübünün başkanlık görevini büyük bir başarıyla yürütürken, sağlık problemleri yaşamaya başladı.Ama yaşadığı rahatsızlık onu takımından koparamadı.Tedavi gördüğü süreçte takımın sürekli durumunu merak eder ve talimatlar verirdi. Kulübün en zor dönemlerinde bile, bütün fedakârlıkları yaparak gözünü kırpmadan kulüp ile ilgilenilmesini isterdi.

Efsane başkan Yaşar Arslan, Dersim halkının ona büyük güveni ve desteği ile yaklaşık dört buçuk yıl görevini yine ilk günkü kararlılık ve azimle sürdürdü.

Her şeyin en güzelini hak ettiğine inandığı Dersim insanının ,daha iyi bir yaşam ve daha modern bir kente sahip olmasını sağlamak ve herkesin içinde büyük heyecan duyacağı bir şehir takımı oluşturmak için imkânlarını sonuna kadar kullandı.
Ama malesef 19.09.2003 tarihinde kalp ameliyatı sonrası ,yapılan tüm müdahelelere rağmen hayatını kaybetti.Ölümü Dersim`i yasa boğdu. Bütün hayalleri uzak bir noktada kalmıştı. Önüne koyduğu umutlar yalan söylemişti ona.O gün Munzur erken uyanma hevesiyle yıldız desenli örtüsünü üstüne çekerek çoktan ölüm sessizliğine bürünmüştü bile.Güneşin damarlarından beslenen toprak bile, yağmura susarcasına çatlamıştı Dersim`de.

``Hayatının en mutlu yılları bana göre; Tunceli de geçirdiği ve spor kulübüyle uğraştığı yıllardır.`` diyen eşi Beyhan hanım ise``Onun anısına bir dönem takımı yürütmeye çalıştık. Bende, geldim Tunceli de kaldım,elimden geldiği kadarıyla kulüp ile iç içe oldum.Takımın deplasmanlarına gittim.Takımın finansal sorunlar yaşadığı dönemde ,büyük uğraşlar verdik, ama maalesef onun gibi yapmamız mümkün değildi.``dedi.

Ömrünü Dersim`e adamış,Tunceli Gençlerbirliği Spor Kulübünün kurucusu ve efsane başkanı olarak, maddi-manevi birçok katkı sağlamış sayın Yaşar Arslan`ı ölümünün 9.yılında saygı, sevgi ve büyük bir özlemle anıyoruz.

Haberde bize katkı sunan sayın Beyhan hanım`a teşekkür ederiz.

Haber:Ali Gürcan ARSLAN
www.dersimspor.net
dersimspor@hotmail.de

Bu haber toplam 12851 defa okunmuştur
Dersim / 2012.09.18  23:16:27
SENi ASLA UNUTMIYACAGIZ BÜYÜK BASKAN
HABERLER
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/config.php on line 127
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Dersimspor`un ilk ve Tek Taraftar Sayfası   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.