Saat Yükleniyor...

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/dermac/header_blok.php on line 176
Yıkar mı sandın Simşekleri bu yalancı ayrılık!!
Tarih : 2012.09.02  01:19:21
Türkiye’de futbol adına yapılan katliamlardan herkesin haberi vardır. Bunlardan yeri geldiğinde bahsettik

 Şimdi aynı katliama ve değerlerine saldırılan bir başka kulübümüz var. Bu takımımız şanlı tarihiyle ve köklü geçmişiyle liglerimize damga vurmuş. Şimdiki adıyla süper ligde boy göstermiş bir takımdan bahsediyorum. Adana ilimizin güzide kulüplerinden Adana Demir Spor son günlerde yönetimsel anlamda büyük sıkıntılar yaşıyor. Taraftarlar isyan bayrağını çekmiş durumda. Her alanda, her platformda takımlarının haklarını arayan ve bu takımın şahısların değil gerçek Adanalı olan ve Adana Demir Spor’a gönül verenlerindir.
Pek çok kulübümüzün taraftarları takımlarını kapitalist düzenin çarkına kaptırmamak için çırpınıyor. Bu çırpınış nereye kadar devam edecek bilinmez ama sanırım son nefese kadar bu mücadele sürecek. Yıllarca takımı yönetenler kendi çıkarları ve menfaatleri uğruna takımı hiçe sayan, onun manevi değerlerini ayaklar altına alanlar zamanla yok olup gitmişlerdir. Şimdiki yöneticiler ne kadar çırpınırsa çırpınsın o bataklığa saplanacaklar. Adana Demir Spor’un yaşadığı sorun aslında pek çok kulübümüzün yaşadığı ve yakın zamanda yaşayacağı sorunlardır.
Türkiye’de kulüplerin isminin önüne sponsor alıp tarihi takımları sermayeye peşkeş çekenler sözde kulüplerin maddi gelirlerini arttırmak için yapıyorlar. Sermaye, siyaset, mafya, çeteler futbolun önüne geçerse ki bunlar yaşandı ve hala yaşanmaktadır. Bu ülke futbolu sadece sermaye ve farklı gücü olanların hakim olduğu bir spor haline gelir. Ondan sonra sadece kendi bebek ligimizde başarı elde ederiz. Uluslar arası arenada sadece diğerlerinin başarılarını ağzımız açık seyrederiz. Bizlerde avucumuzu yalarız. Futbol ve diğer spor alanlarındaki tesisleşmeye hız verilmelidir. Amatör liglerden başlayarak takımların tesis sorunlarının çözülmesi gerekmektedir. Sporu sadece büyük takımlara büyük paralarla transfer olan futbolculara bağlayan anlayışa karşı, altyapılara ve tesisleşmeye önem veren, spor hocalarının egitimine destek çıkan anlayışın geçmesi gerekmektir.
Adana Demir Spor güçlü taraftarı Şimşeklerle sermayeye teslim olmayacak, bu yola baş vuranları ise affetmeyecektir. Taraftarları yok sayarak hareket etmek isteyenlere karşı taraftarın yanındayız. Söz, Karar ve Yetki taraftarlara. Adanademirspor gerçek sahiplerine teslim edilmedikçe bu mücadele bitmeyecek…

Halil İbrahim Dinçdağ

Bu haber toplam 8932 defa okunmuştur
DEVRiMCi TRÜBÜNLER
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/config.php on line 127
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Dersimspor`un ilk ve Tek Taraftar Sayfası   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.