Saat Yükleniyor...

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/dermac/header_blok.php on line 176
Cem emir mezarı başında anıldı
Tarih : 2012.10.25  22:20:29
Van’da geçtiğimiz yıl meydana gelen ikinci depremde yaşamını yitiren Gazeteci Cem Emir unutmadı. Meslektaşları, Cem Emir’in mezarını ziyaret ederek mumlar yaktı, dua etti.

Emir’in ailesi bir kez daha Cem’İn ihmal nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirterek, sorumluların açığa çıkarılarak yargılanmasını istedi.

Dersim’in Hozat ilçesine bağlı Çığırlı Köyü’nde bulunan Emir’in mezarına karanfiller bırakarak mum yakan meslektaşları adına konuşan Ercan Topaç, Van’da birçok yurttaşın depremde hayatını kaybettiğini belirterek, “Cem ve Sabahattin de depremin simge isimleri oldu. Bugün, meslektaşlarımızı ve hayatını kaybeden bütün yurttaşlarımızı anıyoruz. Ümit ediyoruz ki bundan sonra hiçbir meslektaşımız ve yurttaşımız bu tür doğal afetlerde hayatını kaybetmesin” dedi.

‘BİR DAHA KİMSENİN CANI YANMASIN’

Cem Emir’in Babası Mehmet Ali Emir de bir yıldır acılarının dinmediğini belirterek, “Hiç kimse böyle bir acı yaşamasın. Bütün Dersim halkına teşekkür ediyorum. Acımızı paylaştılar. Onlara minnettarız” dedi. Olayda ihmal olduğunu ve bu nedenle dava açtıklarını belirten Baba Emir, “Bu davanın arkasındayız. 13 Kasım’da ilk mahkemeye çıkacağız. O mahkemede ‘bu ölüm normal bir ölüm değil. Bu ölümümün nedeni çok büyük bir ihmal’ diyeceğiz. Bu ihmali yaşatanlar oradaki sorumlulardır. Bir daha ihmal nedeniyle kimsenin canı yanmasın” dedi.

‘CİĞERİM SIZLIYOR’

Gazeteci Cem Emir’in Annesi Nurten Emir de bayramın kendisine ölüm gibi geldiğini belirterek, “Cem, geçen sene bayramda aramıştı. Bu bayram bana ölüm gibi geldi. Konuşamıyorum. İçim, ciğerim sızlıyor. Altı aydır buradayım bir kere mezarını ziyaret gittim. Yapamıyorum, kabullenemiyorum, oraya bakamıyorum” şeklinde konuştu. (Dersim/EVRENSEL)

Bu haber toplam 11061 defa okunmuştur
DERSiM`DEN HABERLER
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/config.php on line 127
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Dersimspor`un ilk ve Tek Taraftar Sayfası   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.