Saat Yükleniyor...

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/dermac/header_blok.php on line 176
Dersimliler yaşanan kazalara isyan etti
Tarih : 2012.09.02  00:58:42
Dersim-Elazığ karayolunda 4 aydır devam eden yol yapım çalışmaları sırasında meydana gelen ölümcül kazalar Atatürk (Sîxeng) Mahallesi sakinlerini çileden çıkardı.

Dersim-Elazığ karayolunda 4 aydır devam eden yol yapım çalışmaları sırasında meydana gelen ölümcül kazalar Atatürk (Sîxeng) Mahallesi sakinlerini çileden çıkardı. 40 dakika boyunca yolu trafiğe kapatan mahalle sakinleri üst geçit talebinde bulundu.

Dersim'den Elazığ istikametine giden 8 kilometrelik karayolunda 4 aydır devam eden yol yapım çalışması tamamlanmazken, çalışmalar sırasında gerekli olan önlemler alınmadığı için çok sayıda kaza meydana geliyor. Şu ana kadar 3 yurttaşın yaşamını yitirmesi, 6'sının da yaralanması ile sonuçlanan kazalara tepki gösteren Atatürk Mahallesi sakinleri, kazanın meydana geldiği yolu trafiğe kapattı. "Daha güvenli bir yol istiyoruz" ve "Böyle ölmek istemiyoruz" sloganlarını atan mahalleli, trafiğe kapattığı yolda araç geçişine izin vermedi. Mahalle sakinleri adına açıklama yapan Murat Üldeş, yol yapımını ihaleye veren ve ihaleyi alan şirketin yaşanan can kayıplarından sorumlu olduğunu kaydetti. "Alan razı veren razı bir durumla karşı karşıyayız" diyerek, karayolları ve ihaleyi alan şirketin onca can kaybına sesiz kaldığına dikkat çeken Üldeş, 4 ayda mevcut yolun yarısının bitirilmediğini, dolayısıyla yolun tamamının bitimine kadar daha fazla can kaybı olabileceğine dikkat çekti.

Önümüzdeki günlerde okulların açılmasıyla, bu durumun çok daha korkunç boyutlara ulaşacağını vurgulayan Üldeş, "İlgili kurum ve sorumluların derhal ve ivedilikle gerekli önlemleri almalarını talep ediyoruz. Artık yeter diyoruz. Mahalle halkı olarak, bu ölümlere seyirci kalmayacağımızı belirtiyoruz. Gerekli önlemler alınmadığı taktirde, kendi yöntemlerimizle müdahale edeceğimizi buradan duyuruyoruz" dedi.

Üldeş, son olarak okullar açılmadan acil şekilde söz konusu yola bir üst geçit yapılması çağrısında bulundu. Yapılan açıklamanın ardından yaklaşık 40 dakika trafiğe kapatılan yol yurttaşlar tarafından yeniden trafiğe açıldı.

Bu haber toplam 9414 defa okunmuştur
DERSiM`DEN HABERLER
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/config.php on line 127
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Dersimspor`un ilk ve Tek Taraftar Sayfası   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.